Moderni virtuvė įsirenginėjant namus

Moderni virtuvė

Nusiteikę paišlaudauti ir susikurti moderniausią pasaulyje virtuvę? Pradėti galite nuo kelių iš pirmo žvilgsnio neypatingų prietaisų: gartraukio, maisto pašildymo stalčiaus ir dvidurio šaldytuvo. Čia brangiausi prietaisai. Jie kainuos tikrai daugiau, nei modernūs virtuvės baldai. Bet neužbėkime įvykiams už akių. Nuo ko gi reiktų pradėti kurti modernią virtuvę?

Moderni virtuvė – erdvi

Jei įsirenginėjate butą, tai tikrai žinote, kad brangiausias dalykas yra grindys. Kiekvienas kvadratinis metras kainuoja mažiausiai 1000 eurų. Name kvadratinio metro kaina yra kiek mažesnė, todėl virtuvei galite skirti šiek tiek daugiau. Moderni virtuvė yra erdvi virtuvė. Tai patalpa, kurioje šeima praleidžia daug laiko – valgo, kalbasi, žaidžia, pramogauja, ilsisi, žiūri televizorių, ruošiasi kitai dienai ar net dirba. Jei virtuvė bus maža, jai trūks jaukumo ir liks tik pagrindinė banali paskirtis – vieta, kur gaminamas maistas… Su modernumu tai nelabai susiję. Virtuvei skirkite bent 20 kvadratinių metrų, tada galėsite nesukdami galvos įsirengti du iš trijų svarbiausių virtuvės elementų.

Moderni virtuvė tik su sala

Virtuves sala

Architektai, projektuojantys modernias virtuves, salai skirs itin daug dėmesio, nes tai yra virtuvės centras, aplink kurį viskas sukasi. Tai vienas iš minėtų modernios virtuvės elementų. Kokie gi kiti du? Vienas jų gana banalus – stalas su kėdėmis. O štai trečiasis elementas yra virtuvės baldai, į kuriuos bus montuojama visa virtuvės buitinė technika. Arba nemontuojama, o pastatoma. Bet grįžkime prie salos.

Sala – virtuvės viduryje statoma spintelė su stalviršiu.

Salą galima panaudoti 3 tikslais:

 1. Stalas-baras su aukštomis kėdėmis, pritaikytas valgymui, ne tik maisto ruošimui.
 2. Stalas su plautuve, skirtas maisto pjaustymui ir ruošimui.
 3. Stalas su kaitlente, skirtas maisto gaminimui.

Kiekvienu iš minėtų atvejų, erdvė po salos stalviršiu gali būti išnaudojama tam tikrai buitinei technikai arba bent jau stalčiams, kuriuose reikės susidėti indus, puodus, kitus virtuvės reikmenis. Nuolatos tenka matyti sprendimų, kai po salos stalviršiu puikiausiai telpa indaplovė, orkaitė ir net skalbyklė. O taip, skalbyklė virtuvėje. Kažkam tai net ir labai priimtina…

Šaldytuvas – svarbiausias virtuvės traukos centras

saldytuvasPadarykite nedidelį eksperimentą. Prijunkite saugos kamerą virtuvėje virš įėjimo ir pagreitintai paleiskite vaizdą. Stebėkite, kur vaikšto jūsų šeimos nariai. Populiariausi maršrutai bus du – įėjimas-šaldytuvas ir įėjimas-plautuvė. Šeimose, kurios daugiau laiko leidžia namie, šaldytuvas bus populiaresnis, nei plautuvė, tad jam reiktų skirti daugiau dėmesio.

Modernioje virtuvėje turi stovėti modernus šaldytuvas. Geriausiai rinktis dvidurį šaldytuvą. Ypač, jei gyvenate bute arba name be rūsio. Kodėl dviduris? Kai šeima yra didelė, bent 4 asmenys neskaitant naminių gyvūnų, toks šaldytuvas tikrai pravers dėl savo talpumo. Kita priežastis – modernaus šaldytuvo funkcijos:

 1. Interaktyvus ekranas. Ant šaldytuvo durelių gali būti modernus ekranas, kuriame galima dalintis šeimos nuotraukomis, įvairia grafine informacija. Kol kas Lietuvoje pats išmanusis šaldytuvas dar negali užsakyti maisto. Kol kas… Be to ekranas naudojamas ir tam, kad nereiktų atidarinėti durų, kad pasižiūrėtumėte, kas yra viduje. Kai kurie modernūs šaldytuvai tai parodo ekrane. Taupote energiją.
 2. Wi-Fi valdymas. Koks čia išmanumas, jei šaldytuve nėra Wi-fi ryšio? Tik sunku įsivaizduoti, ką dar ten galima daryti. Bet laukiame 5G ir daiktų interneto eros – pamatysime.
 3. Gėrimų aparatas durelėse. Karštą vasaros dieną gėrimus galima imti tiesiai iš šaldiklio. Kai kurie šaldytuvai turi net šerbeto funkciją, tad atsigaivinti galima net ir neatidarius durelių.

Modernūs šaldytuvai kainuoja gana nemažai, todėl juos geriausia įsigyti internetu. Pradėkite ieškoti nuo Derekis.lt (https://www.derekis.lt/ ) el. parduotuvės, kurioje itin platus modernių šaldytuvų pasirinkimas.

Bet atminkite – šaldytuvas nėra pats moderniausias virtuvės prietaisas. Kas gi tai? Orkaitė? Indukcinė kaitlentė? Indaplovė? Kavos aparatas? Tai… gartraukis.

Įspūdingiausio dizaino buitinė technika – gartraukiai

Gartaukis yra tas prietaisas, kuris iki šiol tik gadino virtuvės vaizdą. Jis triukšmingas, griozdiškas, metalinis daiktas, siurbiantis garus nuo viryklės ir pučiantis juos į lauką. Labai naudingas prietaisas, tačiau visų interjero dizainerių siaubų siaubas. Buvo iki šiol. Pramoniniai didžiausių buitinės technikos gamintojų dizaineriai nėrėsi iš kailio pastaruosius 5 metus, kad gartraukiai taptų tikrai modernūs. Ir prašom, rezultatas yra nuostabus.

Modernumo viršūnė turbūt yra jonizatoriai ir į stalviršį montuojami gartraukiai.

Jonizatoriui išmetimo vamzdžio nereikia. Jis tiesiog surenka garus ir dūmus ir juos sunaikina apšaudydamas jonais tiesiog palubėje. Dėl to juos itin mėgsta modernių virtuvių su salomis šeimininkai. Juk nereikia žeminti lubų, dėl vieno vamzdžio. Atrodo jie lyg iš kosminio laivo interjero. Jonizatoriai su spalvas keičiančiu apšvietimu. Tai ne mokslinė fantastika, tai tik brangi ir kokybiška buitinė technika.

Kitas virtuvės „stebuklas“ – į stalviršį montuojamas gartraukis. Jis paneigia fizikos dėsnius ir į viršų kylantį garą susiurbia ir pašalina traukdamas žemyn po stalviršiu, o tada į lauką. Galima rasti gartraukių, kurie įjungus kaitlentę patys pakyla iš savo nišos po stalviršiu. Atrodo įspūdingai. Veikia galingai.

5 modernūs virtuvės prietaisai ateities virtuvei

Ir pabaigai – penki moderniausi prietaisai, kurie virtuvę galutinai daro modernią ir šiuolaikišką.

 1. Maisto pašildymo stalčius. Jis montuojamas iš karto po įmontuojama orkaite. Palaiko 40-50 laipsnių temperatūrą, todėl skirtas ne tik lėkščių pašildymui ar šaldytos vištos atitirpdymui, bet ir lėto virimo „slowcooking“ patiekalams ruošti.
 2. Modernus kavos aparatas. Kavos aparatas turi būti valdomas nuotoliniu būdu, kad jau miegamajame paimtumėte telefoną ir specialia programėle įjungtumėte ir pradėtumėte ruošti kavą. Jūsų sutuoktinis keliasi po valandos, kai jūs jau būnate išėję su vaikais? Nieko tokio – keli paspaudimai ir jį pažadins aromatingos kavos puodelis ir įkyrus kavos aparato garsas.
 3. Vakuumavimo stalčius. Jis yra montuojamas po orkaite ir yra skirtas nenaudojamam maistui apvilkti. Tai gali būti pjaustytos daržovės, mėsa, žuvis ir kiti produktai, kurie greitai atsiduria šaldiklyje ir gali laukti keletą mėnesių, kol vėl jų prireiks. Labai naudingas prietaisas tiems, kurie patys ruošia maisto atsargas žiemai.
 4. Multifunkcinis puodas. Troškinių mašina. Tiesiog sudedi viską ir palieki nustatęs, kada turi įsijungti ir išsijungti. Grįžti namo po darbo – vakarienė jau garuoja. Labai įdomus virtuvės mechanizmas, ir, lyginant su stalčiais ir kitais prietaisais, labai nebrangus.
 5. Siurblys-robotas. Reklamose rodoma, kad jis važinėja po visus namus, tačiau virtuvėje robotas siurblys visada užsilaikys dažniausiai. Čia nuolat ant žemės nukrenta trupinėliai, maisto likučiai, laksto naminiai gyvūnai. Darbo siurbliui bus visada, tad galima jį laikyti ir virtuvės valymo prietaisu.

Visi prietaisai kainuos nemažai. Būtina ieškoti pigesnių alternatyvų, o tai galima padaryti užsukus į Derekis.lt (https://www.derekis.lt/ ) – vieną didžiausių el. parduotuvių, kurioje rasite moderniai virtuvei reikalingų buities prietaisų.

Susiję Įrašai

Interjeras
Daugiau