Skandinaviški baldai – 9 produktų rūšių apžvalga

skandinaviskas-stilius

Skandinaviški baldai – savitą stilių turintys ir vieni geidžiamiausių baldų rūšių. Jie pasaulyje žinomi kaip modernaus stiliaus, aukštos kokybės ir gero dizaino pavyzdžiai.

Nenuostabu, jog šis stilius savo populiarumu nenusileidžia ir mūsų šalyje. Vis daugiau lietuvių renkasi skandinaviškas sofas, lovas, stalus ir kitus baldus savo namams papuošti bei jaukiai atmosferai kurti.Šiame straipsnyje aptarsime net 9 dažniausiai namuose sutinkamų rūšių baldus iš šaltosios Skandinavijos regiono. Įsitikinsite patys jų estetika, kokybe ir išskirtinumu.

Sofos

skandinavisko-stiliaus-sofa

Sofos randamos ko gero kiekvieno žmogaus namuose, jos gali atlikti ne tik sedėjimo furnitūros funkciją, tačiau kartu būti panaudota kaip miegamoji erdvė, jei kalba eina apie sofas-lovas. Jos pasižymi ne tik plačia spalvų, tačiau ir medžiagų iš kurios jos yra gaminamos.

 

Foteliai

skandinavisko-stiliaus-fotelis

Skandinaviški minkštasuoliai – puikūs ir praktiški baldai kurie gali būti naudojami įvairiose namų ar darbo patalpose. Tai – prieškambario, vaikų kambario, svetainės ar miegamojo dekoro dalis.

Kėdės

skandinavisko-stiliaus-kede

Skandinaviškos stiliaus kėdės – baldas rasiantis vietą bet kokiame namų kampelyje. Jos tinka valgomajame, darbo erdvėje ar estetišku miegamojo interjero elementu.Kėdės – baldas atrasiantis vietą įvairiausiose jūsų namų kampeliuose.

Šių baldų įvairovė – begalinė. Aukšto bei žemo profilio kėdės, medinės ir plastikinės, su paminkštinimu arba be ir pan. Platus spalvų bei formų pasirinkimas užtikrina jog originalių įdėjų šių kėdžių dizainui niekada nestigs.

Dažnai tokio stiliaus kėdės gali būti randamos ir verslo aplinkose. Puikiai atrodančios ir patogios kėdės yra dažna interjero dalis kavinėse, baruose bei restoranuose. Svarbiausiai žinoti ko ieškote, nesvarbu ar tai vieša ar namų aplinka, skandinaviškos kėdės geba prisitaikyti prie atmosferos tiek savo dizainu, tiek praktišku.

Stalai ir Staleliai

skandinavisko-stiliaus-stalas

Skandinaviškos stiliaus stalai – lengvų formų ir komfortą atspindintys baldai. Neretai jų medina būna šviesi, o stalviršiai platūs ir nedidelio storio. Nemažai jų yra daugiafunckiniai: jie gali būti naudojami paprastai, tačiau turėti ir prailginimo galimybę – puikus pasirinkimas kuo metu reikia susodinti prie stalo didelį kiekį žmonių.

Didelis apvalių, ovalių, stačiakampių ar kvadrato formos stalų pasirinkimas neabejotinai garantuoja, jog toks elegantiškas stalas suteiks žavesio bet kokiam kambariui ar patalpai. Dėl šios priežasties, skandinaviški stalai yra dažnas pasirinkimas ne tik kaip namų kambarių interjero dalis, tačiau ir kaip svarbus atmosferos elementas restoranuose, baruose ar kitose viešose įstaigose.

Komodos ir lentynos

skandinavisko-stiliaus-lentynele

Šioje sekcijoje kalbame apie skandinaviškas komodas, spinteles, lentynas. Tokių baldų paskirtis paprasta ir aiški – talpinti daiktus, kad visuomet galėtumėte juos surasti.

Tačiau šie baldai  gali ne tik gali ne tik padėti palaikyti namų tvarką, tačiau taip pat gali atrodyti puikiai ir žavėti jus bei jūsų namų svečius savo išskirtinumu ir savybėmis kaip interjero detalė. Be to, šie baldai gali būti ir puiki vieta eksponuoti papildomiems interjero elementams: gėlių vazonams, knygoms, šviestuvams ir t.t.

Galiausiai skandinaviškos lentynos pasižymi ir savo plačia formų, spalvų bei dydžių pasirinkimu. Svarbiausia – išsirinkti dizainą kuris žavėtų jus labiausiai ir būtų geriausiai tinkantis prie interjero.

Lovos

skandinavisko-stiliaus-lova

Išskirtinės, skandinaviško stiliaus lovos, dažnai kambariui suteikia ne tik prabangos jausmą, tačiau ir išskirtinumo savo dizainu. Šio stiliaus lovos dažnai būna kompaktiškesnės ir neužima tiek daug vietos kambaryje, todėl nereikės gailėtis dėl per mažai vietos likusios patalpoje.

Šios originalios konstrukcijos kartu eina su aukštos kokybės medžiagomis panaudotomis gaminant lovos konstrukcines dalis bei matrasus. Dažnas tokių lovų komplektų priedas – futonas, tai lengvas čiužinys kuris gali būti panaudotas kaip daugiafunkcinis kambario elementas. Jis gali būti ir papildomas lovos paminkštinimas, tapti foteliu ar sėdmaišiu.

Šviestuvai

skandinavisko-stiliaus-sviestuvai

Galima drąsiai teigti, jog šviestuvai kambaryje atlieka patį svarbiausią vaidmenį interjero atžvilgiu. Nes svarbu ar tai būtų elementarus stalinis šviestuvas, toršeras ar įmantrūs sienos žibintai, faktas tas, jog skandinaviški šviestuvai išryškina patalpos detales, sukuria jaukią atmosferą ir neretai šeimininkams pakelia nuotaiką.

Didžiausias galvosūkis norint tikrai puikiai atrodančio interjero – pasirinkti tokį šviestuvą, kuris gebėtų tinkamai tą jaukią aplinką kurti, apšviečiant kambary būtent taip, jog būtų kuriamas vientisas skandinaviškas stilius. Be to, reikia atkreipti dėmesį ir pačią šviestuvo formą bei spalvą. Juk nenorite, jog šviestuvas būtų perdaug ryškus ar blankus viso kambario atžvilgiu

Galiausiai, kiek iš praktinės pusės, reikėtų atsižvelgti į tai, kokias lemputes naudosite. Plačiau žinoma, jog LED lemputės taupo elektros energija bei neskleidžia per stiprios, akinančios šviesos. Taip pat galite pasirinkti ir norimą šviesos spalvą – geltoną kaip šiltą, arba baltą, kaip šaltesnę spalvą.

Kilimai

Scandinavian Flat Weave Wool Rug Tiger Cream Closeup

Kilimai ir kiliminė dangai visados atlieka savitą misiją kaip interjero elementas. Jie namų aplinkai suteikia jaukumo, įvaizdžio bei užpildo tuščias erdves, kartu turi ir praktinę funkciją – didina šilumos ir garso izoliaciją kambariuose.

Dažniausiai skandinaviški kilimai gaminami tiek iš natūralių, tiek sintetinių pluoštų – medvilnės, vilnos, linų ir bambukų. Tiek vieni, tiek kiti kilimai turi savo privalumų. Natūralių pluoštų medžiagos – higroskopiškos t.y prisitaikančios prie drėgmės lygio kambaryje.Esant per dideliam drėgmės lygiui – jis sugeriamas, o sausam – jis išskiriamas, taigi oras visuomet yra gryninamas. Tuo tarpu sintetinius kilimus kur kas lengviau prižiūrėti, jie neretai būna ir tvirtesni, o kai kurios kilimų rūšis turi net ir antialerginių savybių.

Šiuolaikinių technologijų dėka įmanoma ir išgauti ir įvairesnių kilimų formų bei spalvų. Atsižvelgus į patalpos erdvę bei aplinką, galima kurti žaismingą interjerą ryškiomis ir šiltomis spalvomis, arba mėgstantiems melancholišką kambario įvaizdį – įsigyti niūresnių spalvų dangą. Aišku visiems, jog skirtingo storio, raštų, formų bei medžiagų kilimai savitai prisideda prie kiekvieno kambario interjero.

Šalia taip pat tinka šie aksesuarai: pagalvėlės, padėkliukai, stateliai ir kt.

 

Susiję Įrašai

Interjeras
Daugiau