Kokios veislės šunuo, tinkamiausias namų apsaugai

Carnilove sausas maistas šunims

Šunys dažnai vaidina svarbų vaidmenį namų apsaugoje, todėl daugelis žmonių ieško geriausių šunų veislių, kurios gali užtikrinti jų namų saugumą ne tik nuo kačių, kuriuos buna paveiktos feromonais katėms, bet ir nuo plėšikų. Šio įvado tikslas yra pristatyti keletą geriausių šunų veislių, kurios pasižymi puikiais apsauginiais instinktais ir tinkamomis savybėmis namų apsaugai.

Nepamirškite savo namų sargu pasirūpinti, o tai geriausia padaryti su Carnilove sausu maistu šunims iš dokrinesa.lt.

Pagrindinė sarginio šuns funkcija

Pagrindinė sarginio šuns funkcija yra užtikrinti apsaugą ir saugumą tam tikrai teritorijai arba šeimai. Šie šunys yra specialiai auginami ir mokyti atlikti sargybines funkcijas, dažniausiai šeimyninei nuosavybei, namams, verslo patalpoms ar kitai apibrėžtai teritorijai.

Sarginis šuo yra gebantis įžvalgiai pastebėti ir reaguoti į potencialias grėsmes ar įsibrovėlius. Jis gali išgirsti, užuosti ar pastebėti net mažiausią garsą arba judesį, kuris gali reikšti galimą pavojų. Sarginis šuo puikiai gali atpažinti draugiškus ir nepažįstamus asmenis bei susidoroti su potencialiomis grėsmėmis.

Sarginiai šunys pasižymi

Šie šunys dažnai pasižymi drąsa, pasitikėjimu ir ištikimybe savo šeimininkui. Jie gali parodyti agresyvumą arba išlikti budrūs ir pasirengę reaguoti į įsibrovėlio atakas arba potencialias problemas. Be to, sarginiai šunys gali būti puikūs perspėjimo signalai, pranešantys apie netinkamą ar įtartiną veiklą aplink teritoriją.

Sarginių šunų veislės gali skirtis, priklausomai nuo jų specializuotų gebėjimų ir charakteristikų. Kai kurios veislės,  yra žinomos dėl savo puikių sarginių savybių, intelekto ir darbinio potencialo, didelio dydžio, stiprumo ir sugebėjimo greitai reaguoti.

Top 4 „Home Guard“ veislių

Kaukazo aviganis

Didelis, vešlus kailis ir storas povilnis, šios veislės šunys laikomi viena geriausių apsaugančių ir puikiai toleruoja šaltą orą. Atkakliems ir savimi pasitikintiems aviganiams reikalingas fizinis aktyvumas ir tinkamas mokymas. Tada jis atpažįsta savininką kaip lyderį ir jam paklus.

Kaukazo aviganis nepasitiki nepažįstamais žmonėmis, tačiau išlieka draugiškas ir ištikimas šeimininko draugas. Dėl šių savybių ir puikios klausos jis yra idealus privačios teritorijos sargas.

Rotveileris

Raumeningi, energingi šunys su dideliu galingu skeletu yra nepretenzingi. Pasiruošę darbui ir savo pagrindine užduotimi laikydami apsaugą. Rotveileriai yra atsidavę tik savo šeimininkui, o kitų žmonių atžvilgiu gali rodyti pyktį ir agresiją. Būtent todėl šios veislės šuniukus reikia socializuoti ir ugdyti nuo mažens, antraip jie gali būti laikomi priešais net ir kaimynystėje gyvenantiems kitų žmonių vaikams.

Vokiečių aviganis

Jie yra drąsūs, lengvai dresuojami ir geba įvaldyti visapusiškus įgūdžius, todėl vokiečių aviganiai tinkami darbui specialiosiose tarnybose. Po storu kailiu esantis apatinis kailis leidžia laikyti gyvūną voljere, net ir šalčiausią žiemą. Šunys lengvai randa bendrą kalbą su visais šeimos nariais ir nerodo agresijos netikėto svečio atžvilgiu. Tuo pačiu augintinis gali iš anksto įspėti apie galimą įsiveržimą į namus ir pargriauti nepažįstamąjį.

Dobermanas

Patikimi asmens sargybiniai yra atsidavę ir tvirtai prisirišę prie visų šeimos narių. Dobermanai mėgsta mokytis, todėl juos lengva bendrauti nuo mažens ir pašalinti suaugusio augintinio agresiją. Energingi veislės atstovai bėga greitai, todėl nepažįstamasis neturi galimybės likti nepastebėtas.

Pabaigai

Svarbu paminėti, kad sarginis šuo neturėtų būti agresyvus arba pavojingas svečiams. Jų pagrindinė funkcija yra pripažinti ir nuslopinti galimus pavojus, o ne puoselėti neproporcingą agresiją. Tinkamas šuns socializavimas, mokymas ir priežiūra yra būtini užtikrinant, kad jis tinkamai atliktų savo sargybinę funkciją ir būtų saugus aplinkiniams žmonėms.

Šaltinis: dokrinesa.lt

Susiję Įrašai

Gyvūnai
Daugiau