Gipso kartono (GKP) montavimas

gipso-kartono-plokštes

Gipso kartono plokštės montavimas – paslauga, priimtina pačiam įnoringiausiam klientui

Gipso kartono plokštė  – tai gipso plokštė (93 proc.), iš abiejų pusių apklijuota kartonu (6 proc.), dėl savo plastiškumo bei savybės išlaikyti formą plačiai naudojama statybose. Klientui, susipažinusiam su šios statybinės medžiagos privalumais, neretai aktualus būtent gipso kartono plokštės montavimas.

Gipso kartono plokštė gali būti montuojama ant karkaso (karkasinis montavimas) ar klijuojama tiesiog ant paviršiaus (bekarkasis montavimas). Kruopščios bei patyrusios meistro rankos iš GKP gali sukurti:

 • sienas;
 • lubas;
 • pertvaras ir arkas;
 • dėžutes, skirtas paslėpti laidams, vamzdžiams, sanitariniams mazgams ir panašiai;
 • interjero dekoro elementus (pavyzdžiui apdailą židiniams) ir kitas konstrukcijas;

Atsižvelgiant į medžiagos technines savybes, skiriamos kelios GKP rūšys:

 • standartinė;
 • atspari ugniai;
 • atspari drėgmei;
 • atspari ugniai ir drėgmei;
 • rudos spalvos, skirta grindų montavimui.

Kokie privalumai lemia, jog gipso kartono montavimo darbai savo populiarumu lenkia tokias galimas alternatyvas kaip mūrinimas ir panašiai?

 • Darbų atlikimo greitis

Patyrę meistrai gipso kartono montavimo darbus atlieka itin greitai, o, prireikus, konstrukcijos itin greitai išmontuojamos. GKP montavimas patrauklus ir tuo, jog nereikia laukti palankių oro sąlygų: visiškai pakanka šildymo namuose bei vėdinimo pro atvirus langus.

GKP – idealus pagrindas tolimesnei apdailai, nereikalaujantis papildomų paruošiamųjų darbų. Pakanka uždėti gruntą, paslėpti siūles bei užglaistyti – ir paviršius paruoštas dažymui, tapetavimui ar kitai vidaus apdailai.

 • Palankus kainos ir kokybės santykis

Besibaiminantiems dėl kosminių staybos ir remonto kainų, gipskartonių lubų ar sienų montavimas neretai tampa išsigelbėjimu. Pačio gipskartonio, kaip žaliavos, kaina nėra aukšta, sutaupoma ir žaliavų transportavimo bei kitų reikalingų papildomų medžiagų sąskaita (elementarus pavyzdys: mūrijant sienas, prireikia daug paprasčiausio vandens, kurio už „ačiū“ niekas neduoda).

Gipso kartono konstrukcijos tvirtos, tačiau lengvos. Pasirinkus tinkamą gamintoją, profesionalų meistrą bei nuosekliai laikantis darbų atlikimo tvarkos, džiaugsitės estetiškai patraukiomis bei tvirtomis lubomis, pertvaromis ar kitomis GKP konstrukcijomis.

 • Garso bei šilumos izoliacija

Gipskartonis pasižymi gera garso slopinimo kokybe, tad pastarasis gali tapti tikru išsigelbėjimu nuo triukšmadarių kaimynų, gyvenančių viršuje ar už sienos. Jei garso izoliacija yra pagrindinis motyvas, skatinantis rinktis šią medžiagą, rekomenduojama naudoti didesnio tankio gipskartonio plokštę bei papildomas izoliacines priemones.

GKP gali sumažinti sąskaitas už šildymą, išsaugojant komfortą namuose – medžiaga pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybės (montavimo metu rekomenduojama naudoti papildomas izoliacines medžiagas, dar pagerinančias šį rodiklį).

 • Atsparumas ugniai

Gipsas – nedegi medžiaga, tad GKP lubų ar kitų pertavarų montavimas atitinka ne tik priešgaisrinės saugos reikalavimus, bet ir padidina saugumą. Taisyklės paprasta: kuo storesnis gipso sluoksnis, tuo plokštės atsparumas ugniai didesnis.

 • Optimalus drėgmės santykis

Jei patalpose drėgna, gipso kartono plokščių montavimas – idealus pasirinkimas: drėgmės perteklius sugeriamas, tačiau dėl to nenukenčia lubų, sienų ar kitų pertvarų kokybė. Gipskartonis gali užkirsti kelia pelėsio ar grybelio atsiradimui (ši problema aktuali mūrijant ir nesudarant sąlygų patalpai gerai išdžiūti).

 • Plačios dizaino galimybės

GKP montavimo darbai leidžia įgyvendinti pačias originaliausias interjero idėjas, tad ši alternatyva šiandien yra itin populiari. Dėl medžiagos paslankumo galima ne tik išlyginti sienas ar lubas bei užmaskuoti tam tikras detales, bet ir suteikti paviršiams pageidaujamas formas. Išskirtinė apšvietimo sistema, arkos, figūrinės lubos bei kiti dekoro elementai – tai ir dar daugiau, pasitelkus kruopštumą, gali būti „nulipdyta“ iš gipskartonio.

 • Indėlis į ekologiją

Džiugu, jog atsiranda vis daugiau žmonių, kurie, rinkdamiesi statybines medžiagas, pagalvoja ir apie ekologiją. Gipso kartono plokštės tokiu atveju – idealus pasirinkimas. Pastarųjų sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų, toksinai neišsiskiria ir per ilgą gipskartonio eksploatacijos laiką – nėra rizikos nei žmogaus sveikatai, nei gamtai.

Straipsnį parengė: www.domusa.lt

Susiję Įrašai

Statybos
Daugiau