Vaikų kambario interjeras

Vaikų kambario interjeras

Vaikų erdvė yra viena svarbiausių namuose, kurioje vaikai gali žaisti, lavinti vaizduotę, ugdyti savarankiškumą bei gebėjimus, išmokti tvarkytis savo žaislus, įgyvendinti kūrybines idėjas. Be viso to vaikai turi jaustis saugūs tiek emociškai, tiek fiziškai, todėl labai svarbu yra ne tik tinkamas vaiko kambario apipavidalinimas, taip pat labai svarbu parinkti ir ekologiškas, natūralias medžiagas vaiko baldams.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas grindų dangai, nes vaikai čia praleidžia praktiškai daugiausiai laiko, ypač dar nemokantys vaikščioti maži vaikai.

Viena tinkamiausių grindų dangų vaiko kambariui yra natūrali kamštinė danga, išsiskirianti unikalia korine struktūra, kurios dėka kamštinė įgyja tokių savybių, kaip gera šilumos ir garso izoliacija, atspari drėgmei, o atsiradus įbrėžimams turi savybę atsinaujinti. Kamštinė grindų danga yra ekologiška, natūrali, todėl itin tinkama alergiškiems vaikams. Be visų šių savybių kamštinė grindų danga sukuria jaukumą bei duoda šilumą kambariui, sukuria puikų estetinį įspūdį.

Kita puiki išeitis norint natūralių bei tvirtų grindų vaikų kambaryje yra ekologiško grindų laminato pasirinkimas. Dėka specialių technologijų Vokietijoje ( HDM GmbH ) yra gaminamos laminuotos grindys ne melamino paviršiumi, kaip yra įprasta, o padengtos akrilo derva, atsparumo klasę suteikiant natūraliu mineralu korundu. Tai ypač svarbu ne tik dėl to, kad dažniausiai nenorima kloti melamino pagrindu gaminamų laminuotų grindų dėl juntamo „plastiko jausmo“, bet ir dėl to, kad ekologiškas akrilo derva dengtas laminatas dėl specialios folijos yra itin švelnus, natūraliai ilgiau išlaiko šilumą ir yra stipresnis už laminatą melamino paviršiumi, o įkaitinus saulei kambarį ar klojamas ant šildomų grindų neišskirs jokių toksinių medžiagų, ypač tinkamos alergiškiems vaikams. Ekologiškos laminuotos grindys turi plačią spalvinę gamą, todėl puikiai pritaikomos ir vaikų kambariuose.

Informacinėje erdvėje gausu idėjų pasirenkant vaikų kambario baldus, spalvinę sienų bei lubų gamą, piešinius, lipdukus ant sienų, įvairias detales. Mes pateiksime interjero idėjų pasirenkant natūralios ekologiškos medienos baldus. Švelniai ryškios spalvos suteiks vaikų kambariui gyvybės, jaukumo bei vaikystės jausmą, o natūralūs baldai išvengiant per didelio margumo puikiai tiks tiek mažo vaiko kambaryje, tiek paauglio. Vienas svarbesnių reikalavimų turėtų būti ne tik baldų kokybė, bet ir baldų, lentynų funkcionalumas – lengva perstatyti, patogu sudėti ir pasiimti žaislus, mokymosi, piešimo priemones. Ilgalaikėje perspektyvoje natūralios medienos baldai išlaiko savo vertę, juos galima dažyti, įvairiai dekoruoti arba palikti originalią medienos spalvą.

Vaikų edukacinės erdvės jaukumas ir saugumas susideda iš daugumos mažų akcentų. Suklojus ekologiškas natūralias kamštines grindis ar ekologišką laminatą vaikų kambaryje galima patiesti žaismingą kilimą, remiantis ekspertų nuomone, geriausia sintetinį, ploną, stipriai sukimbantį su danga. Toks kilimas mažiau tepsis, lengvai valysis, nesukels alergijos. Pritaikius specialų vaikišką kilimą, tai gali būti puiki šilta žaidimo vieta. Neįmantrūs vaikiški piešiniai ar lidpukai ant sienų pagyvins vaikų erdvę, lavins vaizduotę, o šiltos vaikiškos spalvos sukurs atskirą, savitą vaiko pasaulį, kuriame jis jausis išskirtinis ir saugus. Funkcionalūs kokybiški baldai, lentynos suteiks galimybę patogiai susidėti žaislus, neužgoš kambario, o pabodus baldus bus galima perstatyti. Originali mediena įneš gaivos ir švaros jausmą spalvų ir žaislų margumyne.

Susiję Įrašai

Interjeras
Daugiau