Svarbiausi dalykai apie balkonų turėklus

stikliniai balkonų turėklai

Buto nuomininkams neabejotinai svarbi jų išvaizda, tačiau kur kas daugiau dėmesio reikėtų skirti tam, kaip turėklai balkonui atitinka saugumo reikalavimus. Tai yra pirmasis kriterijus, į kurį turėtumėte atsižvelgti renkantis juos.

Šiame straipsnyje aptarsime kaip išsirinkti balkono turėklų aukšti, kokie apskritai jie būna bei atsakysime į klausimą kaip rasti balansą tarp grožio ir praktiškumo.

Nepriklausomai nuo estetinių savybių turėklai turi atitikti tam tikrus parametrus

Privalomi reikalavimai apima stiprumą ir patikimumą. Tai ypač svarbu, jei kalbame apie daugiaaukštį pastatą, kurio mieste yra daugiausia. Turėklų aukštis koreliuoja su žmogaus kūno proporcijomis.

Viršutinis kraštas turi būti ne žemesnis už pilvo vidurį, kad žmogus, net ir pasilenkęs per turėklą, negalėtų netyčia iškristi. Remiantis šiais skaičiavimais, turėklų aukštis turėtų būti apie metrą, o tai iš esmės atitinka dabartinę praktiką. Vidutinis aukštis svyruoja nuo 0,9 iki 1,1 m.

Siekdami įdomių dekoratyvinių efektų, niekada nepamirškite pagrindinės turėklų paskirties. Pagrindiniai reikalavimai yra susiję su jų aukščiu ir stiprumu, be to, šiuose gaminiuose neturėtų būti didelių skylių ir aštrių dalių, kurios gali pažeisti drabužius ar odą.

Papildoma turėklų apsauga bei dizainas

Jei reikia papildomos apsaugos, pavyzdžiui, jei bute yra vaikų arba bijote būti apvogtam, groteles galima pailginti į viršų. Jis nebus toks gražus, bet patikimesnis. Bet kad ir kokie būtų jūsų ketinimai, balkonų turėklai niekada neturėtų nukristi žemiau pagrįsto minimumo. Jei turėklai nėra tvirti, o susideda iš atskirų elementų, atstumas tarp šių dalių turi būti įvertintas ir saugos požiūriu.

Ne per gražiausiai, bet paprasto dizaino ir gana patikimų turėklų pavyzdys yra tie, kurie buvo sumontuoti 60-aisiais Chruščiovo balkonuose. Kaip išsirinkti medžiagą turėklams Pastaruoju metu kuriant kambario interjerą dažnai atsižvelgiama ir koreguojama prie jo esančio balkono išvaizda. Gamintojai siūlo įvairius turėklų dizaino variantus, skirtus tiek daugiabučiams, tiek privatiems.

Dažniausia medžiaga buvo ir išlieka metalas, naudojamas vienas, taip pat įvairiais deriniais su medžiu ar betonu. Tačiau net metalo gaminiai gali labai skirtis apdirbimo ir dizaino požiūriu. Dabar kalbėsime apie įvairių tipų turėklus ant balkono, pagaminto iš metalo ir kitų medžiagų.

Kalviški balkonų turėklai

Galbūt tai yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori balkoną paversti meno kūriniu. Kokybiški kaltiniai turėklai atrodo elegantiškai ir elegantiškai, tačiau kartu išlieka labai patvarūs.

Įvairių stilių galimų ornamentų skaičiaus tiesiog neįmanoma suskaičiuoti. Tačiau reikia įsitikinti, kad smailūs dekoratyviniai elementai, jei tokių yra, būtų šiek tiek išlenkti į išorę ir nekeltų pavojaus balkone stovinčiam žmogui.

Kalviški turėklai Išoriškai šis tipas panašus į ankstesnįjį, tačiau skiriasi gamybos būdas ir medžiagų savybės. Gaminiai iš ketaus, kaip taisyklė, yra liejami, o ne kalti. Pati medžiagą sunkiau taisyti dėl to, kad ji gali trupėti. Todėl ketaus turėklai yra daug mažiau patogūs naudoti nei kaltiniai ir yra daug rečiau paplitę.

Betoniniai, metaliniai balkonų turėklai

Meninio dizaino betoniniai turėklai dažniausiai yra vertikalūs balustrai, kurie tvirtinami ir viršuje sujungiami bendru turėklu. Neretai juos galima išvysti ir užpernai statytų ar modernių, tačiau stilizuotų kaip senų namų balkonuose. Pastaruoju atveju daugiausia kalbame apie privačius namus.

Mediniai balkonų turėklai

Mažiausiai sėkmingas variantas iš visų išvardytų. Mediena, veikiama atmosferos drėgmės, linkusi pūti, todėl negali būti laikoma patikima ir saugia medžiaga. Jis visiškai netinka daugiabučių namų balkonams.

Vienintelis atvejis, kai medinių turėklų naudojimas yra priimtinas ir tam tikru mastu pateisinamas, yra medinis privatus namas. Bet net ir tada reikia atidžiai stebėti turėklų būklę.

Kombinuoti balkonų turėklai

Paprasčiausius utilitarinius balkono turėklus iš plieninių strypų dažnai papildo kiti elementai. Jei tai daroma statant namą, tada kaip medžiaga naudojama betono plokštė arba skalūno lakštas. Tačiau situacijoje, kai patys savininkai nori pakeisti balkono išvaizdą, gali būti naudojamos įvairios medžiagos.

Tai gali būti paruošiamasis žingsnis prieš stiklinimą arba tiesiog būdas paslėpti balkono erdvę nuo pašalinių akių. Kaip rasti balansą tarp grožio ir praktiškumo Jei planuojate remontą, pirmiausia turite pagalvoti, kokį efektą norite pasiekti ir kiek esate pasiruošę išleisti.

Grožio ir funkcionalumo suderinimas

Jei planuojate remontą, pirmiausia turite pagalvoti, kokį efektą norite pasiekti ir kiek esate pasiruošę išleisti. Šis teiginys yra teisingas net kalbant apie tokią mažą erdvę kaip balkonas ar lodžija.

Galite sumontuoti naujus turėklus arba kaip nors pakeisti senųjų išvaizdą. Tinkamo tipo turėklų pasirinkimas visų pirma priklauso nuo to, kaip ketinate išnaudoti turimą erdvę. Taigi, grakštūs dekoratyviniai turėklai leidžia pamatyti, kas už jų slypi, todėl balkono dekoras reikalauja atidesnio požiūrio. Jei ketinate ką nors ten laikyti, geriau rinkitės uždaresnį variantą.

Kitas išvaizdos aspektas, į kurį atsižvelgia ne visi, yra tai, kaip jūsų pasirinktas dizainas dera su namo stiliumi ir kitų balkonų turėklais. Ši problema aktuali daugiausia daugiabučiams, nes vargu ar kas nors statydamas savo namą naudos nesuderinamų tipų turėklus. Jei racionaliai sprendžiate balkono turėklų pasirinkimą, tada nėra taip sunku rasti geriausią variantą.

Apibendrinant

Saugumo reikalavimai yra gana lengvai įgyvendinami ir palieka daug erdvės variacijai. Kad ir kaip ketinate naudoti balkoną, bet kokiai progai galite pasirinkti turėklą, kuris bus ne tik patogus, bet ir gražus.

Šaltinis: tureklai.net

Susiję Įrašai

Renovacija
Daugiau