Kas yra geoterminis šildymas

kas yra geoterminis sildymas

Geoterminis šildymas yra šiuolaikinė šildymo sistema, kuri naudodama gamtinius resursus sukuria šilumos energiją. Dažniausiai tokio tipo šildymas naudojamas apšildyti pastatus ar paruošti buitinį karštą vandenį. Jeigu norite įrengti geoterminę sistemą jums reikalinga geotermija. Tai yra šilumos gavybos būdas, kuris naudoja šilumą iš žemės grunto paviršiaus ar požeminių vandeningų sluoksnių.

Daugiau informacijos → geodeziniai matavimai

Kas sudaro geoterminio šildymo sistemą?

  1. Šilumos gręžinys, kuris surenka šilumą. Dar kitaip vadinamas – kolektoriumi. Jo funkcija yra paimti šilumos energiją iš grunto ir perduoti ją į šilumos siurblį.
  2. Šilumos siurblis. Yra įrengiamas namo patalpoje, kur laiko visą surinktą gelmių energiją ir naudoją ją pastato šildymui.
  3. Karšto vandens ruošimo įrenginys, dažniau vadinamas boileriu.
  4. Šilumos paskirstymo sistema.

Kokiems pastatams tinka geoterminis šildymas?

Pastatų ir žemės sklypų spektras platus. Jeigu jus planuojate naudoti geoterminį šildymą, žinokite, jog galėsite jį įrengti tien naujame, tiek ir senos statybos pastate. Taip pat tokią sistemą galima pritaikyti po žemės paklotu ar net po važiuojamąją dalimi.

Kodėl verta rinktis geoterminį šildymą?

  • Vienas svarbiausias geoterminio šildymo privalumas yra maža šildymo sąskaita (apie tai skaitykite žemiau).
  • Geoterminiam šildymui nereikia jūsų darbo. Katilą galite palikti įjungta net būnant ne namie. Visą informaciją jus galite matyti per mobilųjį telefoną.
  • Yra labai tylus. Skleidžiamas garso lygis gali siekti 45-50 dB.
  • Nėra kenksmingas aplinkai. Šiandien vis daugiau priimama sprendimų, kurie galėtų apsaugoti mūsų gamtą nuo taršos. Vienas iš būdų yra geoterminis šildymas. Jis neišmeta į gamtą ,,šiltnamio’’ efektą skatinančių dujų, todėl neteršia oro.
  • Toks šildymo tipas yra ilgaamžiškas. Paskaičiuota, jog geoterminis šildymas tarnauja 20 metų. Turint omenyje, jog požeminiai kolektoriai (vamzdžiai po žeme) gali veikti iki 50 metų. Po ilgų metų tarnavimo jums nebūtina bus keisti visos sistemos, o užteks tik atnaujinti ant žemės išsidėsčiusią dalį.

Geoterminio šildymo trūkumai:

Pagrindinis geoterminio šildymo minusas yra aukšta pradinė kaina. Apytiksliai ji gali siekti 10.000 EUR, nors tai priklauso nuo daug faktorių.

Jeigu planuojate modernizuoti seną pastatą Lietuvos Aplinkos Apsaugos Investicinis fondas (LAAIF) gali kompensuoti dalį šių išlaidų, jeigu planuojate įsirengti tokio tipo šildymą.

Susiję Įrašai

Statybos
Daugiau