Kas yra biožidiniai? Svarbiausios ypatybės

biožidinio-pavyzdys

Židiniai – neabejotinas jaukumo simbolis kiekvienam žmogui. Tačiau daugeliui atrodo, jog jį sunku įrengti, jam reikia daug priežiūros ir apskritai, toks dalykas gali nepigiai atsieiti.

O kas jeigu pasakytume, jog yra galimybė turėti židinį kiekvieno namuose, nebrangiai ir saugiai?

Pristatome alternatyvų židinių variantą – biožidiniai . Šiame straipsnyje aptarsime šios naujovės privalumus, veikimo principą ir padiskutuosime klausimu ar verta rinktis tai.

 

Kas yra biožidinys?

Biožidinys – tai naujos kartos alternatyva tradiciniam židiniui. Viena iš tokio židinio išskirtinių savybių – tai, jog jį galima naudoti visur, kur negalima įprastojo. Jo naudojimui mums nereikės įrenginėti net ir kamino, užteks tik paprasto ventiliavimo sistemos.

Anot ekspertų, jei patalpa kurioje įrengiamas židinys yra didesnė nei 16m² net ir ventiliacinis įtaisas nėra būtinas įrengti. Puiku žinoti, jog tokiu prietaisu galima šildyti savo namus, nesukant papildomai galvos dėl kitų konstrukcinių sistemų įrengimo.

Apie tai kaip veikia biožidinys pakalbėsime sekcijoje žemiau.

Kaip veikia biožidiniai?

kaip veikia biožidiniai

Biožidinių veikimo principas slypi – ekologiškame, žmogaus sveikatai bei gamtai nekenksmingame biokure. Ši alternatyva tradiciniam kietajam kurui savo veikimo principu yra visiškai tokia pat.

Kuro išgaunamos liepsnos yra tokios pat geltonos ir oranžinės kaip natūralios ugnies, todėl patalpose galėsite mėgautis natūralumu čia pat, pas save namuose.

Antra, šis židinio tipas yra ir taupus kuro atžvilgiu. Per 4 valandas (jei deginsime židinį maksimaliu pajėgumu) jie sugeba išskleisti daugiau nei 1 kW šilumos energijos, sudeginant vos 1 litrą biokuro.

Trečias svarbus šio židinio pliusas – tai, jog jis neskleidžia nemalonaus kvapo bei kenksmingų medžiagų į aplinką. Jis yra visiškai saugus naudoti bet kokio tipo patalpose ir nesugadins patalpų dermės nemaloniais kvapais.

Jie puikiai tinka įrengimui miegamuosiuose kambariuose, svetainėse, valgomuosiuose, darbo kambariuose ar biuruose – kitaip tariant, visur kur norime pasidžiaugti jaukia atmosfera bei natūraliai išgauta šiluma.

Trumpai apie biožidinių kurą

biokuras

Biokuro simbolis

Biožidiniai naudoją kurą kuris yra dar kitaip vadinamas bioalkoholiu (specialiai šiam tikslui gaminamas spiritas).

Nors iš principo bioalhokolio degimo temperatūra yra nedidelė, jam sudegant yra išskiriamas pakankamas kiekis šilumos patalpoms prišildyti malonia ir švelnia šiluma.

Per valandą degimo, kaip ir minėta prieš tai – galima išgauti apie 1 kW šilumos energijos. To pilnai užtenka apšildyti mažų matmenų (maždaug 10-12m²) ploto kambarį.

Didžiausias privalumas naudojant šio tipo kurą – tai, jog jis nepalieka jokio nemalonaus kvapo bei antrinių produktų. Tai yra: dūmų, garų, suodžių ar pelenų.

Iš viso, 1 litro biokuro užtenka apie 4 valandoms degimo. Viso jo užteks sukurti apie 4 kW šilumos.

Biožidinių privalumai

Šioje sekcijoje apibendrintai apibūdinsime biožidinių naudojimo pliusus.

  • Mobilumas – šio tipo židinius galima laisvai perkelti ir užkurti bet kokioje patalpoje kur tuo metu yra patogu. Tai reiškia, jog galėsite juo šildytis ne tik svetainėje, miegajame, tačiau prišildyti vaikų ar svečių kambarį.
  • Taupantys kurą – įsigijus tokio tipo židinį nereikės rūpintis papildomomis išlaidomis kietajam kurui ar malkoms. Kadangi ilgam degimui užteks vos nedidelio buteliuko biokuro, galėsite šildyti patalpas taupiai ir be papildomų išlaidų.
  • Nesukuria antrinių produktų – kaip ir užsiminėme kiek prieš tai, biožidinio kuras nesukuria antrinių produktų – kenksmingų dūmų, suodžių bei pelenų. Dėl šios priežasties atkrenta būtinybė nuolatos prižiūrėti židinio kondiciją.
  • Nereikalauja išmetamosios sistemos – į šitą faktorių įeina kaminai bei ventiliacinės sistemos pastatuose. Kadangi šis židinio tipas mobilus, ir neskleidžiantis kenskmingų medžiagų, jam nebūtina įrengti sistemos išmetimui, kaip kad reikėtų tradiciniam židiniui.

Ar verta rinktis biožidinį?

ar verta įsigyti biožidinįGalbūt paskaitę iki šios straipsnio dalies rimtai susimąstėte apie biožidinio įsigijimą.

Ir visai ne veltui.

Iš tikrųjų, biožidinys gali būti puikus pasirinkimas tiems kurie nori turėti tradicinio židinio jaukumą savo namuose, nesirūpinant įprastai įrengimo rūpesčiais.

Į tai įeina – vietos židiniui paruošimas, išmetamosios sistemos (kamino) įrengimas, brangaus medienos kuro pirkimas ir antrinių atliekų tvarkymas.

Dėl šios priežasties tikrai rekomenduojame rinktis biožidinį – židinį kuris, ko gero, yra pranašesnis už tradicinį visose iš minėtų kategorijų.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarsime svarbiausias biožidinių principus. Iš tiesų, ši naujovė, panašu, vis labiau sprausis į žmonių namus.

Susiję Įrašai

Inžinerija
Daugiau