Ką reikia žinoti apie garso izoliaciją namuose?

garso izoliacija

Garso izoliacija – neabejotinai vienas iš svarbiausių faktorių naujame name ar bute.

Nemažai būstų savininkų akcentuoja storas sienas kaip prioritetą kuomet renkasi sau patinkančius variantus, tam, kad nesigirdėtų kaimynų ir būtų daugiau ramybės. Tačiau, tai ne visada yra paprasta padaryti, reikia atsižvelgti į daug dalykų.

Kaip teigia statybos ekspertai, izoliacija garsui – sudėtingas procesas kuriam vien storų sienų turėjimas nepadės. Reikia pagalvoti ir apie medžiagą iš kurios padaryta pati siena, izoliacines medžiagas, įvertinti kokie yra akustiniai matavimai.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dalykus kuriuos reikia žinoti apie garso izoliaciją tiems kas planuoja pirkti ar pilnai įsirengti naują būstą.

Garso izoliacija – ne vien sienų storis

garso izoliacija sienos

Statybos ekspertų nuomone izoliacija garsui nėra dalykas išsprendžiamas vien storesnių sienų pastatymu būste.

Tai, svarbu, tačiau tai nėra vienintelė priežastis.

Daugiausiai reikšmės turi garso izoliacijos atžvilgiu iš esmės turi jos storis ir masė – jei ji nėra plona ir yra sunkios masės, toks sienos variantas gerai izoliuos garsą nuo kaimynų.

Kita vertus, jei garso izoliacija yra aukščiausias prioritetas jums, yra įmanoma sukurti ir papildomą izoliacinį “šydą” aptaisant sunkias sienas lengvesnėmis konstrukcijomis ir tvirtinimo elementais. Kartais šiuo atveju pasirenkamos gipso plokštės.

Žinoma, visa tai turi ir savo minusų. Įrenginėjant butą atsieis daugiau kaštų, na o papildomas sienos apipavidalinimas reikš mažesnį būsto plotą.

Dėl šios priežasties butus įrenginėjančios statybų įmonės į garso izoliaciją ne visada atsižvelgia taip kaip reikia, o vykdo tik minimalų juridinį normatyvą.

48db – minimalus pertvarų garso izoliacijos lygis kurį turi pasiekti statybų bendrovės. Anaiptol, tai tik bendras skaičius. Skirtingų medžiagų sienose tas pats 48db izoliacijos rodiklis smarkiais skirsis – vienur jis bus pakankamas (mūrinė siena), kitur – net nebus pakankamas (gipso siena).

Daugelis ekspertų pritaria būtinybei vertinti garso izoliaciją visame dažnių spekte ir skirtingų medžiagų sienų atžvilgiu.

Keletas patarimų tvarkant/įrengiant būsto garso izoliaciją

Namų atmosferoje sutinkamas garsas yra skirstomas į dvi grupes: oru sklindantis garsas (pokalbis, dainavimas) ir smūginis (žingsniai, darbas su įrankiais).

Pirmosios rūšies garsai – pakankamai lengvai izoliuojami, tereikia sunkesnės ir storesnės sienos.

Tuo tarpu su antraisiais – kiek sudėtingiau, kadangi jie sklinda standžiomis struktūromis. Nesvarbu, jog siena ir bus pakankamai stora, bet kokia standi struktūra būste bus terpė tokiems garsams sklisti.

Tinkamai įrenkite grindis

grindų plokštės

Vienas iš būdų kaip galima sumažinti standžių struktūrų kiekį būste – plaukiojančios grindys namuose.

Kai kurie statybos ekspertai net drįsta teigti, jog tai geriausia priemonė struktūriniam triukšmui sumažinti. Tai bus puiku ir jums ir jūsų kaimynams.

Šių grindų įrengimo paslaptis – tai jog grindų plokštės/danga tiesiogiai nesiliečia su sienomis ir nėra pritvirtintos prie grindų.

Prie to pačio, po danga yra paklojamas izoliacinis garso paklotas. Tokiu būdu jūs padėsite tiek sau, tiek savo kaimynams, kadangi grindys generuos mažiau triukšmo.

Kaip medžiaga danga gali būti panaudotas laminatas, parketlentės ar kamštinė medžiaga. Šios trys medžiagos – geriausiomis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčios priemonės grindims.

Nepalikite tarpų, atkreipkite dėmesį į langus

langas

Tai galioja tiek įrengiant naują būstą, tiek renovuojant savo senuosius namus. Įvairūs tarpai kuriais gali sklisti garsas – vienas didžiausių tinkamos izoliacijos priešų.

Netinkamai įrengtos langinės, įtrūkimai sienose, neuždengti elektros lizdai – tai problemos kurias turite pašalinti nedelsiant. Jei darbo yra per daug atlikti jums patiems ir tinkamai, rimtai pasvarstykite apie profesionalų pasamdymą darbams atlikti.

Jei kalba eina apie naujus namus – pasirūpinkite izoliacinėmis medžiagomis iš anksto, ir žinoma pačių jų vietų izoliacija. Vien putplastis langų ar durų tarpinėse padės ne tik su garso bet ir su šilumos sulaikymu, bent jau minimaliu lygmeniu.

Gerai apžiūrėkite savo namo langus apskritai. Jei renovuojate namus, galbūt verta pagalvoti apie langų atnaujinimą apskritai?

Žinoma, langų keitimas nėra pigus dalykas, tačiau dvisluoksniai ar trisluoksniai PVC plastikiniai langai gali būti labai puiki priemonė triukšmui nepaleisti.

Toks langų variantas taip pat labai rekomenduojamas tiems kurie dar tik kuriasi naujuose savo namuose.

Pagrindas vistiek lieka sienos

durys

Na, kad ir daug kalbėjome apie sienas, jos vistiek lieka vienu svarbiausių namo vietų kurias būtina tinkamai izoliuoti norint išvengti nereikalingo triukšmo.

Pasirūpinkite izoliacinėmis medžiagomis tokiomis kaip panelės, viskoelastinės medžiagos, stiklo pluoštas ar neopreninė guma kurios bus naudojamos kaip sienų struktūrinė dalis.

Kiekvienas statybininkas sutiks jog geros izoliacinė medžiagos pagrindinėse būsto vietose ir tinkamas jų panaudojimas geriausiai gali užtikrinti gerą garso izoliavimą.

Klaidos kurių geriau vengti

Statybos ekspertai pastebi jog neužtenka vien nusipirkti izoliacinių medžiagų ar tiesiog “kažką” užklijuoti ant sienų ir kitų būsto vietų. Reikia mokėti izoliacines medžiagas tinkamai panaudoti jeigu norite bent kokių geresnių rezultatų.

Kitas dalykas – norint užtikrinti, jog garso izoliacija bus apskritai kokybiškai padaryta – būtina samdytis įmonę kuri tikrai išmano ką daro. Paprastai darbuotojai turi nepakankamai žinių arba įrengdami būstus pardavimui nekreipia į šį faktorių per didelio dėmesio.

Techninės klaidos kurios dažnai pasitaiko statybininkų tarpe – grindų plokščių panaudojimas kaip sienų izoliacine danga. Tokia grubi klaida ne tik neatneš naudos, tačiau brangiai atsipirks, kadangi už grindų izoliaciją (ypač geros kokybės) neretai reikia pakloti ir kiek daugiau pinigų.

Prie to pačio verta paminėti jau prieš tai minėtas triukšmo rūšis būste – struktūrinis ir oru sklindančio garso. Grindų plokštės yra skirtos struktūrinio garso (bumpsėjimų) tildymui, todėl jos sienose netiks pagal paskirtį.

Galiausiai verta paminėti ir pačias izoliacines medžiagas ir jų įrengimą. Jas įrengti reikia ne tik tvirtai, tačiau vengiant standžių paviršių. Tam padeda amortizuojantys elementai kurie užtikrina izoliacinių medžiagų efektyvumą sienose.

Pabaigai

Aptarėme garso izoliaciją – keletą faktų apie jos įrengimą būste ir kokių klaidų vengti. Svarbiausias dalykas norint išvengti triukšmo namuose – žinoti kokiais metodais galima tinkamai įrengti izoliacinę sistemą

Susiję Įrašai

Inžinerija
Daugiau