Kaip pagerinti statybos pramonės kokybę?

kranai statyboje

Tarptautiniam koncernui „Illinois Tool Works“ (ITW) priklausančios kompanijos „ITW Construction Products“ tikslas – kurti įvairius su tvirtinimo darbais statybose susijusius sprendimus ir padėti savo partneriams užtikrinti geriausią kokybę.

 

Šiuo metu ji viena aukščiausių Europoje. „Estijos skydinių namų gamybos ir kitos statybos sektoriaus produkcijos kokybė, bėgant metams, vis gerėjo. Statyboje itin svarbios tvirtinimo priemonės ir darbo įrankiai. Būtent tai ilgiau kaip 100 metų veikiantis ITW koncernas siūlo savo partneriams“, – veiklos koncepciją pristato medienos, betono ir plieno tvirtinimo priemonių srityje besispecializuojančios „ITW Construction Products“ Baltijos šalių pardavimo vadovas Henry Tartesas. H. Tartesas tikina, kad jų įmonėms svarbiausia yra kokybė ir glaudus bendradarbiavimas su klientais. Todėl koncernas įkūręs 84 skyrius 57 valstybėse, juose dirba daugiau kaip 48 000 darbuotojų. Tik taip galima būti lankstiems ir palaikyti glaudų ryšį su klientais, išklausyti jų pasiūlymus ir spręsti sudėtingesnius su tvirtinimo problemomis susijusius klausimus. „ITW Construction Products“ gaminių kaina nėra žema, tačiau produkcija vertinama dėl inovatyvumo, visa apimančių sprendimų ir patikimumo. Visi produktai yra itin kruopščiai išbandomi ir sertifikuojami pagal aukščiausius galiojančius tarptautinius reikalavimus. Šiais laikais konkurencija rinkoje didelė. Pasitaiko atvejų, kai tenka gailėtis dėl įsigyto pirkinio, nes gaminius už mažą kainą siūlantys tiekėjai  kartais mėgina klientus suklaidinti. Ant kiekvienos laikančiosioms konstrukcijoms skirtos tvirtinimo priemonės pakuotės turi būti sertifikavimo patvirtinimas, taip pat nurodyta informacija apie gamintoją, gaminį ir atitinkamus reikalavimus.

Nesėkminga, tačiau pamokanti istorija

Kai Petrui Jonaičiui (vardas pakeistas) vieną dieną šovė į galvą gera mintis savo sode pasistatyti terasą, jis pradėjo tam ieškoti lentų. Prie lentų reikėjo ir varžtų. Statybinių prekių parduotuvėje jis rado terasoms skirtų varžtų. Ant pakuotės buvo parašyta: „Lauko darbams, klasė C3“ (C3 klasės gaminiai skirti naudoti lauke.) Petras nusipirko varžtų ir pasistatė terasą. Jis buvo patenkintas savo darbu, bet po dviejų savaičių aplink varžtus susidarė rudos dėmės. Petras susisiekė su įmone, importuojančia tuos varžtus. Papasakojo apie bėdą, tačiau vietoj atsiprašymo sulaukė priekaištų, kodėl nepasiskaitė importuotojo internetiniame puslapyje pateiktos išsamesnės informacijos, kaip tuos varžtus reikia naudoti. Vis dėlto tvirtinimo elementai buvo pakeisti varžtais iš nerūdijančiojo plieno, tačiau jau per vėlai – terasos lentos sugadintos, teko pakeisti ir jas.

 

„ITW Construction Products“ techninis konsultantas Justinas Kupstys sako, kad šiandien pasiūla kelis kartus viršija paklausą. O žmonės šioje gausybėje bando susigaudyti patys: nusiperka prekę ir neatkreipia dėmesio į pakuotę, ant kurios turėtų būti nurodytas gamintojas, atsakingas už pakuotėje esančio produkto kokybę. Kai nutinka taip, kad tenka pateikti skundą, nėra kam. Šiuo metu pasitaiko daug apgavysčių, kai kažkoks sertifikatas lyg ir nurodytas, o gamintojas – ne ir pan. „Mes nusprendėme išsiaiškinti, kur Petras Jonaitis padarė klaidą. Sužinoję, kokie varžtai buvo naudoti, susisiekėme su Valstybine teritorių planavimo ir statybos inspekcija ir pranešėme apie šį įvykį. Paaiškėjo, kad varžtams sertifikatas buvo suteiktas; jame parašyta, kad jų negalima naudoti su impregnuota ar termiškai apdorota mediena. Taip pat tai, kad varžtų negalima sukti labai greitomis apsukomis, kitaip nuo rūdžių sauganti danga nusitrins. Visa tai parašyta sertifikate, tačiau ne ant pakuotės. Klientai apie tai parduotuvėse neinformuojami“, – pasakojo J. Kupstys.

 

Pirkėjai nežino savo teisių

Pirkėjas turi teisę paprašyti pardavėjo parodyti prekės sertifikatą. „Klientas turėtų patikrinti, ar sertifikatas išduotas būtent tam gaminiui. Ir jei ant gaminio pakuotės yra nurodytas tik sertifikatas, o gamintojas nenurodytas, jo nevertėtų pirkti“, – perspėja J. Kupstys. Nuo 2011 m. balandžio tvirtinimo priemonės su žyma CE turi turėti atitikties ar eksploatacinių savybių deklaraciją, parašytą vietos kalba. CE ženklas ant pakuočių turi būti pateiktas pagal Europos Komisijos statybos produktų reglamentą ar Europos techninio liudijimo (ETA) nustatytus reikalavimus. Gaminio pavadinimas klientui pateikiamame sertifikate ir ant pakuotės turi būti identiški. Jeigu pirkėjui žadama vėliau atsiųsti atitinkamus sertifikatus, o ant pakuotės tokio sertifikato turėjimo patvirtinimo nėra, dėl vėliau kilusių problemų bus kaltas pats pirkėjas.

TW uoliai kovoja su tokiais atvejais. „Mes negalime sau leisti situacijų, kai klientas bus priverstas pateikti pretenziją dėl kokybės (reklamaciją), taip pat negalime vėluoti pristatyti prekių“, – teigia H. Tartesas. Įsigyjant profesionalams skirtą darbo įrankį, garantuojamas kokybiškesnis, geresnis bei greitesnis rezultatas. ITW priklauso daugiau kaip 19 000 patentų, o įmonės produktų plėtros skyrius nuolatos investuoja į naujų gaminių kūrimą. Be tvirtinimo elementų, įmonė gamina profesionalams skirtus aukščiausios kokybės darbo įrankius: elektrinius ir akumuliatorinius, suslėgto oro, suslėgtų dujų impulsinius įrankius bei parakines viniakales vinims į betoną ar plieną įkalti. „ITW Construction Products“ taip pat gamina pramonės gamybos linijoms skirtas automatizuotas kalimo ir tvirtinimo sistemas.

 

ITW produkcijos galima įsigyti daugelyje profesionalams skirtų parduotuvių, o jeigu reikiamos prekės parduotuvėje tuo metu nėra, ją galima užsisakyti. „Kai kalbame apie statybos pramonę, negalima nuolaidžiauti kokybės sąskaita. Tvirtinimo sprendimai sudaro galbūt procentą ar du visos statinio vertės, tačiau šių gaminių kokybė yra itin svarbi viso statinio eksploatavimui ir lemia jo patikimumą, – teigia H. Tartesas. – Be to, naudojant profesionalams skirtus darbo įrankius, ne tik pasiekiama geriausio rezultato, bet ir taupomas svarbus darbui atlikti skirtas laikas. Estijos verslininkai jau suprato, jog automatizuoti inovatyvūs darbo įrankiai bei aukšta tvirtinimo elementų kokybė taupo žmogiškuosius išteklius, pinigus ir laiką. Tikimės šios srities proveržio ir kitose Baltijos šalyse“.

Susiję Įrašai

Statybos
Daugiau