Individualių namų stogų tipai

Namų stogų tipai

Namų stogų tipai – būną įvairių rūšių. Rengiant namo projektą, jo stogo tipas pasirinkamas tiek dėl praktinių, tiek dėl estetinių priežąsčių. Tinkamiausią sprendimą jums, žinoma, padės priimti profesionalai, t.y. – jūsų namą projektuojanti stogo darbų įmonė.

Tačiau ir paprastam žmogui yra svarbu žinoti daugiau apie juos, tam, kad žinotumėte ko jums reikia geriausiai.

Šiame straipsnyje mes pateiksime daugiau informacijos apie pagrindiniu namų stogų tipus, jų pavyzdžius ir ypatybes.

Namų stogų tipai su pavyzdžiais

Plokšti stogai

Plokštieji stogai

Tai stogo tipas pasižymintis itin nedideliu nuolydžiu, paprastai vos apie kelis laipsnius nuo centro, kuris būtinas vandens nutekėjimui.

Šio tipo stogai dažniausiai pasižymi modernios architektūros estetika ir yra itin populiarus variantas visame pasaulyje. Namų įrengimo ekspertai augančio populiarumo tendencijas tokio tipo stogams įžvelgia ir Lietuvoje.

Kadangi jo paviršius neturi daug iškilumų, čia svarbi nuolatinė ir atidi savininkų priežiūra bei itin kokybiškas įrengimas.

Periodiškai susikaupiantis didesnis vandens kiekis, lapai ar dulkės gali padengti stogą pakankamai storu sluoksniu. Netinkama priežiūra ar prastai atlikti įrengimo darbai gali privesti prie to, jog toks stogas prakiurs arba įgrius.

Todėl būtina jį nuolatos valyti, o įrengiant padengti geru ir patikimu hidroizoliaciniu sluoksniu, kuris tinkamai apsaugos likusią namo dalį nuo besikaupiančios drėgmės.

Vienšlaičiai stogai

Vienšlaičiai stogai

Šis tipas yra panašus į plokščiąjį, tačiau kartu turi vieną stambų nuolydį. Tradiciškai stogai su šlaitais yra įrengiami sudėtingiau, dėl palenktos dangos pozicijos, ypač jeigu šlaito kampas namo atžvilgiu yra didelis.

Kadangi čia nereikia tiek dėmesio skirti stogo priežiūrai, besikaupiančiam vandeniui ar šiukšlėms, tai gali būti paprastesnė alternatyva žmonėms kuriems įmantriai atrodantis stogas nėra svarbiausias prioritetas.

Dvišlaičiai stogai

Dvišlaičiai stogai

Tai stogo tipas su dvejais dideliais šlaitais. Tai – Lietuvoje jau tradicija tapęs stogų dengimo tipas. Čia daugiau dėmesio bus skirtas išoriniams praktiškumui dėl vandens ir šiukšlių mažesnių galimybių susikaupti ant pačios dangos.

Žinoma, įrenginėjant tokį stogą liks mažiau vietos palėpese, ypač jeigu planuojate ten įrenginėti gyvenamąjį kambarį. Vienaip ar kitaip, toks stogas suteiks namui daugiau ventiliacinės erdvės, kokybiškesniam gyvenimui.

Keturšlaičiai (valminiai) stogai

Keturšlaitis stogasŠis dangos tipas pasižymi keturiomis ryškiomis nuolydžio formomis. Čia dažniausiai įrengiami du trapecijos formos ir du trikampiai šlaitai.

Tipiškai, nuolydžiai būna ne tokie statūs kaip dvišlaičiame, o tai reikš, jog palėpės erdvė bus kur kas didesnė ir patogesnė.

Daugiašlaičiai stogai

Daugiašlaičiai stogaiČia įrengiamas didelis kiekis stogo plokščių pasižyminčių trapecinėmis, trikampėmis bei stačiomis formomis.

Šis variantas yra netoks populiarus individualiems namams, dėl savo didelių kaštų ir pakankamai sunkaus įrengimo. Tai tipinis didelių, komercinių pastatų stogas.

 

Pusvalminiai stogai

Pusvalminiai stogai
Tai itin panašus į paprastą dvišlaičio stogo variantą, tačiau čia dalis plokščių yra nukertamos į vadinamąsias pusvalmes.

Priklausomai nuo to ar planuojate naudotis palėpe ar ne, šiame variante atsižvelgiama į nuolydžių kampus.

Mansardiniai stogai

Mansardiniai stogai

Tai itin erdvus dangos variantas turintis keturis arba du nuolydžius. Šiuo atveju yra dedama danga su intencija, jog palėpė bus daug ir dažnai naudojama, kadangi jos erdvė bus maksimaliai atlaisvinta.

Tokio tipo stogas paprastai reikalauja didelio dėmesio įrenginėjant, kadangi reikia labai atsižvelgti į dangos tvirtumą.

Koks labiausiai tinka jums?

Rinkdamiesi stogo įrengimo darbus atsižvelkite į tokius faktorius kaip praktiškumas ir dizainas. Plokštieji stogai reikalauja daugiau priežiūros, tačiau atrodo moderniau, o ir namuose esančiose palėpėse yra daugiau vietos.

Šlaitiniuose stoguose priežiūra yra mažiau svarbi, kadangi tiek vanduo, tiek susikaupusios šiukšlės lengviau keliaus į stogvamzdžius, nei kaupsis ant pačio stogo. Žinoma, šlaitinio stogo įrengimas reikš mažesnį vietos dydį palėpėms, taigi jeigu ruošiatės ten įrenginėti pastovaus naudojimo gyvenamąsias patalpas, reiks papildomų architektūros sprendimų.

Pasikonsultuokite su stogus įrenginėjančiomis bendrovėmis apie jūsų įrengimo planus ir jie tikrai patars, tai kas geriausia.

Susiję Įrašai

Statybos
Daugiau