Kaip atskirti klasikinį interjerą nuo kitų?

Klasikinis interjero stilius

Renkantis tinkamą interjero dizainą, būnant tai įkurtuvėms naujame name ar bute, arba tiesiog atsirenovuojant būtina žinoti tam tikrų stilių kurie jums gali pasirodyti patrauklūs, svarbiausius principus bei bruožus.

Žmonėms mėgstantiems renesanso bei klasicizmo įkvėptą interjerą, kaip mano dizaineriai, geriausias variantas – klasikinis interjero stilius.

Tačiau, kaip jį atskirti? Juk bruožų gali būti begalė, jie gali persipinti su kitais stiliais, na o galiausiai, griežtų principų jiems būti ir negali. Jūs esate savo namų savininkas ir galite laisvai rinktis tokio pobūdžio bruožus, kurie jums atrodo tinkamiausi.

Šiame straipsnyje mes aptarsime standartinius šio stiliaus bruožus, o jūs jų įgyvendinimą galėsite pasirinkti pats.

Svarbiausi klasikinio interjero stiliaus principai – tai renesanso bei klasicizmo įkvėpti elementai:

Spalva

Klasikinio interjero spalva

Klasikinio interjero stiliaus kambariuose vyrauja mažo kontrasto spalvų mišinys. Tradiciškai, čia daug šviesiai rausvos ar rudos spalvos. Manoma, jog tai prisideda jie jaukios bei šiltos atmosferos kūrimo namuose. Užėjus į tokio stiliaus patalpas spalvos nereikalaus itin didelio dėmesio bei energijos, todėl puikiai nuramins po įtemptos dienos.

Verta paminėti ir tai, jog tame nedideliame kontraste, tam tikri interjero elementai vistiek yra išryškinami. Pavyzdžiui, prie atmosferos puikiai prisiderina tamsios medienos stalas esantis kambario viduryje ar tamsesnių briaunų sofa vyraujanti pašonėje. Šiuo atveju yra lengvai patraukiamas akies dėmesys ties tam tikru kambario motyvu.

Baldai

Klasikinio interjero stiliaus baldai

Remiantis klasikinio interjero stiliaus tradicijomis, kambariuose esantys baldai nebūna griozdiški, tai – dažniausiai siauros bei lengvos formos furnitūra būdinga renenanso šakai, tačiau tuo pačiu metu pasižymintys prabanga – lygiai kaip klasicizmo stiliuje. Tradicijų įkvėpti elementai sukuria patalpos harmoniją būdami panašių ryškumų bei atspalvių.

Nuo to, kaip sukursite šį, vientisą ir tolygų vaizdinį, priklauso tik nuo jūsų. Galite fokusuotis ties formomis, neapkraudami savo akių sunkesniais vaizdais imant apskritai. Arba atvirkščiai, reikalauti savo bei kitų asmenų dėmesio tam tikriems interjero elementai kuriuos skoningai išryškinsite kiekviename kambaryje.

Papildomi interjero elementai

Klasikinio stiliaus elementai

 

Čia taip pat turite visišką pasirinkimo laisvę. Nemažai interjero dizainerių siūlo tokius egzotinius elementus kaip renesanso ar klasicizmo laikotarpio  paveikslai, keramikiniai puodukai ar lėkštelės.

Visa tai – jūsų kambario estetikos dalis kurį jūs sukursite. Svarbiausia norint išlaikyti stiliaus vientisumą, laikytis harmonijos bei nepadaryti stilių “maišalynės”, kas vargintų, o ne jaukiai atpalaiduotų.

Apibendrinant

Galima teigti, jog klasikinis interjero stilius – tai tradicijų kupina spalvų bei furnitūros elementų gama, kurioje galioja akivaizdūs principai.

Žinoma, nors interjero dizaineriai jums, bet kada gali patarti atmosferos kūrimo namuose klausimai, galiausiai jūs esate savo namų kūrėjas ir tarsite galutinį žodį jų kūrime ir įdėjų įgyvendinime.

 

Susiję Įrašai

Interjeras
Daugiau