4 būdai kaip sutaupyti statant namą
Namo statyba – daug planavimo reikalaujantis reikalaujantis procesas. Norint turėti ne tik tvirtus pamatus, gerą išplanavimą, tačiau ir neišleisti per daug, yra būtina suformuoti namo statybos strategiją.
Šiame straipsnyje aptarsime 4 būdus kaip sutaupyti statant namą neprarandant kokybiškumo ir išlaikant juos tokius pat jaukius.
1. Ieškokite kelių projekto rengėjų
Prieš pasirenkant įmonę kuri jums atliks statybos darbus, patartina atsižvelgti į kelių įmonių pasiūlymus. Gerai atsižvelkite į savo biudžetą ir norus jūsų namo statybai. Ne vertėtų sutikti su pirmu pasitaikiusiu asmeniu kuris siūlo jums tokias paslaugas, vien dėl to, jog jis pasirodė jums itin malonus ar draugiškas.
Toks konsultantų darbas, parduoti savo įmonės paslaugas kaip įmanoma, įtikinamesniu būdu. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei žmogus su kuriuo bendraujate, jums jau yra pažįstamas.
Kai atsirinksite kelis projektų variantus kurie jums tinka tiek biudžeto, tiek norų atžvilgiu, kitas žingsnis būtų apžvelgti atsiliepimus apie įmonę. Užtenka nueiti į įmonės rekvizitus, socialinius tinklus ar kitas atsiliepimų svetaines.
Pažiūrėkite kokie žmonių įvertinimai, komentarai, galbūt rasite ir pavyzdžių apie tai kaip įmonė bendrauja su savo klientais internete. Tokiu atveju, kai informacijos apie įmonę internete nėra, galite pareikalauti buvusių klientų sąrašo iš pačios įmonės ir pasikonsultuoti su jais apie įmonės atliekamą darbą.
Žinoma, įmonė jums duos savo labiausiai patenkintų klientų sąrašą, todėl verta pabandyti paieškoti informacijos ir apie kitus žmones kurie užsisakė pas ją paslaugas, tam, kad susidaryti bendrą vaizdą kaip atliekami namo įrengimo darbai jūsų pasirinktoje įmonėje.
Vis dėl to, kalba eina apie didžiules laiko bei finansines investicijas, todėl išsirinkus prastą projektą, gali vėliau tekti atlikti nemažai remonto darbų bei skirti papildomų pinigų namo priežiūrai bei taisymams. Jūsų tikslas – rasti įmonę kuri laikysis sutarties sąlygų, laiko limitų bei galu gale atliks kokybišką darbą.
2. Rinkitės mažesnį, tačiau atvirų grindų išplanavimą turintį namą
Elementaru, jog didesnio namo statybos kainuos brangiau nei mažesnio. Taigi, jeigu gyvenate ne vienas o kartu su gausia šeimyna, reikia pagalvoti labiau apie tai kaip galima nusipirkti daugiau erdvės už mažesnę kainą. Šiuo atveju patartina įsigyti namą su vadinamuoju “atviru grindų išplanavimu” (angl. Open floor plan).
Trumpai tariant, tai mažai sienų turintis namas, kurio erdvės yra lanksčios ir gali būti puikiai panaudotos įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, atvira ir erdvi virtuvės zona vedanti į gyvenamąjį kambarį gali panaudoti ne tik maitinimuisi, beti ir kaip darbo erdvė ar vieta gyventi. Būdų kaip erdvę naudoti – begalė, tačiau bet kokiu atveju galėsite būti garantuoti, jog namuose niekada nebus ankšta.
Pasirenkant kuo paprastesnį namo konstrukcijos variantą su mažiau sienų, durų, koridorių, elektros išvesčių – sutaupysite daug pinigų ir kartu turėsite daug vietos. Žinoma, prieš tai, gerai pagalvokite kokios erdvės jums prireiks ir maksimalizuokite namo iš planavimą pagal savo reikmes.
3. Taupykite naudodami medžiagas
Pakalbėkite su savo namo statytoju dėl to, jog pats norėsite įsigyti savo medžiagas. Dažnu atveju, jūsų planuotojas jums kartu pasiūlys ir įsigyti medžiagų tiesiai iš jo, žinoma, už mažesnę kainą. Tačiau taip yra ne visąlaik, ir geriau ieškoti pigesnių medžiagų ar prietaisų už mažesnes kainas patiems. Juos namo statytojas panaudos arba įrengs.
Patartina pirkti naujus įrenginius bei medžiagas, tačiau galima rasti pakankamai gerų ir panaudotų. Langai, durys, lempiniai įtaisai, tai tik keletas gaminių kuriuso galite rasti internete, net ir panaudotus, už visai nedidelę kainą. Taip pat, jeigu yra galimybė, pasiklauskite pažįstamų ar sudalyvaukite daiktų aukcione, kas žino, galbūt nusipirksite visiškai naują daiktą, už labai gerą kainą?
Galiausiai, gerai apžiūrėkite po savo esamus namus, galbūt rūsyje rasite senos medienos ar metalo, kuris gali būti panaudotas naujoms reikmėms? Taupant toks principas ir yra svarbiausias, naudoti viską galite ir kaip tik galite. Įvairūs statybiniai projektai po savęs palieka nemažai nepanaudotų medžiagų kurie taip ir lieka nepanaudoti.
Mąstykite kūrybiškai ir naudokite tuos daiktus įvairiose namo vietose. Neleiskite jūsų namo statytojui tiesiog išmesti ar su savimi pasiimti panaudotinus antrą kartą dalykus. Žinoma, nereikia pradėti kaupti absoliučiai visko savo rūsio ar sandėlio kampuose, tačiau negalima leisti geroms medžiagoms atsidurti šiukšlinėje.
4. Atlikite darbą patys
Dar vienas būdas sutaupyti yra atlikti dalį darbų patiems. Sienų dažymas ar elektros instaliacijų įrengimas jums gali atsieiti nereikalingomis, papildomomis išlaidomis. Žinoma, toks darbų atlikimas jums užims daugiau laiko, galiausiai, užtruks ir pats namo įrengimas.
Galima pažiūrėti į tai ir kitu kampu. Juk atlikus dalį darbo pačiam, jūs turbūt tikrai pasijausite labiau prisidėjęs prie savo pačio namo statybos? Na, o įrengiant prietaisus ar prireikus kažką pataisyti, jūs galėsite tai padaryti patys, kadangi turėsite žinių apie tai kaip jūs įrengėte ir numanysite kaip pats prižiūrėti juos.
Žinoma, jeigu manote, kad neturite pakankamai žinių ar gebėjimų atlikti darbų pats, palikite tai profesionalams. Jūsų tikslas turėtų tada būti, atlikti darbų kiek sugebėsite.
Apibendridant
Įrenginėjant savo namus būkite kuklūs ir taupūs, tačiau nepersistenkite. Juk norite gyventi jaukiuose namuose, atspindinčius jus ir jūsų asmenybę. Statybų metu, būtina laikytis biudžeto, tačiau per didelis taupymas gali privesti ir prie prastesnės ilgalaikio gyvenimo kokybės.