Jaukaus apšvietimo lauke idėjos

Artėjant šiltajam metų laikui, nuosavų namų savininkai pradeda sukti galva ir rūpintis savo terasome ir visa aplinka. Apšvietimas vienas iš lengviausių būdų suteikti laukui jaukumo ir funkcionalumo. Apšvietimu galime suskirstyti kiemo erdves ir pritaikyti jas pagal paskirtį. 

Šiame straipsnyje papasakosiu apie pagrindinių erdvių apšvietimą ir lauko šviestuvus.

Namų takas ir namo įėjimas

Tako link namų ar durų apšvietimas yra, tikriausiai, vienos svarbiausių vietų nuosavame kieme, kurias tikrai derėtų apšviesti. Ne paslaptis, kad apšvietimas suteikia ir jaukumo. Apšvietus pagrindines namo duris visai aplinkai bus suteikiamas jaukumas. 

Kalbant apie šviestuvą virš namų durų, labai svarbu pagalvoti ne tik apie jo efektyvumą, tačiau ir patį dizainą, kadangi jis bus itin matomoje vietoje. Gerai pagalvokite kas tiktų prie jūsų namo spalvos bei sudėjimo, tam, jog nesugadintume estetinio vaizdo, kad ir koks geras šviestuvo funkcionalumas būtų.

Takas gali būti apšviestas žemai, specialiais šviestuvais arba šviestuvais ant stulpų. Viskas priklauso nuo jo, kokie šviestuvai jums patinka. 

Terasos apšvietimas

Kaip minėjau pradžioje ateina terasų sezonas, kai visi turintys galimybę šiltus ir jaukius vakarus praleis sėdėdami savo jaukiuose namų kiemuose ar terasose. Sutemus, reikalingas apšvietimas. Jaukumui yra pasirenkamos žvakės, tačiau kartais esant vėjuotam orui ar tiesiog norint turėti daugiau šviesos jų neužtenka. Todėl ir pakalbėsime apie tinkamiausią apšvietimą terasose. 

Šioje zonoje geriausiai tinka jungimasis apšvietimas kurį galime įjungti kada pageidaujame, tam, kad apšviesti patalpas. Įsirenkite jį patogioje vietoje, tam, kad nereikėtų kas kartą norint įjungti šviesą poilsio zonoje užeiti atgal į namus.

Jei turite terasą su stogu, čia taip pat būtų variantas įsigyti gero apšvietimo pakabinamą šviestuvą. Čia reikėtų vėl gi, nepamiršti ir estetikos, tam, kad šviestuvas derėtų prie šioje zonoje esančių baldų.

Galiausiai bendrinis patarimas – pasirūpinkite geru šviestuvų įtvirtinimu, jei planuojate juos įrengti visam laikui o neapšviesti terasos nešiojamais šviestuvais. Tokiu būdu suteiksite sau papildomą garantiją nuo vagių dėl visą ko.

Dekoratyvinis kiemo apšvietimas

Pasirūpinus būtinu apšvietimu kieme, galima pagalvoti ir apie dekoratyvinį. Galima apšviesti gėlyną padedant šviestuvą tarp gėlių ir taip suteikiant jam jaukumo ir gyvybiškumo. 

Šioms vietoms apšviesti daugiausiai yra naudojami vidutinio ryškumo šviestuvai bei prožektoriai, kurie yra įrengiami tokiu būdu, jog dieną jų – nesimato, o vakare, jie kaipmat išryškiną augmenijos vaizdą.

Tikrai geras sprendimas yra išryškinti tam tikrus pačio namo elementus, jei norite pabrėžti savo namo architektūros bruožus. Kolonai, sienai, namo spalvą gali išryškinti keleto, vienodais atstumais įrengtų šviestuvų pora. 

Susiję Įrašai

Idomybes
Daugiau